SWOF 8K & 2M

Age Group Results

April 06, 2019




8K Run Men: Top Finishers 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
8K Run Women: Top Finishers 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
8K Walk Men: 0-99
8K Walk Women: 0-99
2 Mile Run Men: 0-99
2 Mile Run Women: 0-99
2 Mile Walk Men: 0-99
2 Mile Walk Women: 0-99
8K Run Clydesdale Philly Men: 0-99
8K Run Clydesdale Philly Women: 0-99

8K Run

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jack Watson Melbourne FL 351 37 2 33:34.2 6:45/M
2 Jeremy Tucci Titusville FL 346 38 3 35:26.7 7:08/M
3 Erik Tejada 1322 45 5 35:48.6 7:11/M
Top

Male Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mark Dent Titusville FL 1996 61 6 37:59.0 7:38/M
Top

Male Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Keith Kowalske Melbourne FL 306 58 7 38:39.6 7:46/M
Top

Male Sr Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Doug Ward Titusville FL 350 66 14 41:58.8 8:25/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Wilson Brown Rockledge FL 261 9 82 58:42.3 11:49/M
2 Cooper Brown Rockledge FL 259 9 98 1:03:30.3 12:47/M
3 Samuel W. Kirschten Rockledge FL 305 10 132 1:19:28.0 15:59/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicholas Morrison Cocoa FL 315 14 46 50:17.5 10:07/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Benjamin Murphy Saint Cloud FL 317 18 11 39:55.7 8:02/M
2 Cameron Shagena Merritt Island FL 1897 15 96 1:02:30.7 12:35/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Zach Tyson Titusville FL 348 20 4 35:45.5 7:12/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Whaley Titusville FL 352 26 12 40:27.5 8:08/M
2 Michael Petruski Waretown NJ 331 28 20 44:30.8 8:57/M
3 Justin Schoonover Titusville FL 343 29 54 51:56.9 10:27/M
4 Austin Coates Davenport FL 267 29 55 52:25.9 10:33/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mark Smith Titusville FL 400 31 109 1:08:29.2 13:47/M
2 Francis Montecillo West Palm Beach FL 1986 31 124 1:13:08.9 14:43/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Matt Hockett Stevens Point WI 299 35 16 43:35.1 8:46/M
2 David Murphy Saint Cloud FL 318 39 31 46:56.2 9:27/M
3 Christopher Han Titusville FL 294 37 36 48:40.8 9:48/M
4 John Balserait Merritt Island FL 360 37 60 52:54.7 10:39/M
5 Jeffrey Hall Saint Cloud FL 292 39 71 56:29.7 11:22/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tom Cook Titusville FL 268 44 35 47:54.0 9:38/M
2 Mark Gossage Sanford FL 1324 44 90 1:00:29.8 12:10/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Markus Falkenberg Winter Springs FL 274 49 21 44:36.0 8:58/M
2 William Moro Titusville FL 1839 48 37 48:56.9 9:51/M
3 Jeff Barch Merritt Island FL 255 48 65 54:18.8 10:56/M
4 Michael Goldberg Ormond Beach FL 286 49 112 1:08:42.8 13:49/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Frank Walters Melbourne FL 367 52 10 39:35.0 7:58/M
2 Allen Saylers Orlando FL 342 51 13 41:29.1 8:21/M
3 Phil Hersey Davenport FL 298 50 131 1:19:02.4 15:54/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marc Lamb 1326 58 27 46:08.1 9:17/M
2 John Beni Titusville FL 257 55 39 48:59.0 9:51/M
3 David Witenhaker Mims FL 356 58 53 51:56.2 10:27/M
4 Dave Fickett Melbourne FL 278 57 97 1:03:12.4 12:43/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Greg Griffin Cocoa Beach FL 291 61 42 49:14.8 9:54/M
2 Van Montecillo West Palm Beach FL 1985 62 83 58:48.9 11:50/M
3 Doug Barimo Titusville FL 256 60 89 1:00:28.2 12:10/M
4 David Lerret Merritt Island FL 1320 61 113 1:09:07.7 13:54/M
5 Jim Morrison Apopka FL 313 63 127 1:14:19.5 14:57/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Glenn Feilner Mims FL 275 66 26 45:34.5 9:10/M
2 George Oswald Cocoa Beach FL 327 67 34 47:44.6 9:36/M
3 Dick White Cocoa Beach FL 354 65 63 53:51.3 10:50/M
4 Grant Jordan Melbourne FL 303 66 122 1:12:26.8 14:34/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ray Brown Melbourne FL 260 71 41 49:11.5 9:54/M
2 Gary Castner Melbourne FL 264 73 49 51:00.0 10:16/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bob Swann Mims FL 1993 76 128 1:14:31.6 15:00/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Holly Davis Asheville NC 1982 23 1 30:06.9 6:03/M
2 Mary Hofmeister 1323 51 8 38:52.6 7:49/M
3 Betsy Fisher Cocoa Beach FL 280 54 9 39:11.6 7:51/M
Top

Female Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christine Kennedy Mims FL 363 53 18 44:01.0 8:50/M
Top

Female Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Karon Pittman Titusville FL 333 61 19 44:26.0 8:54/M
Top

Female Sr Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Debbie Rescott Merritt Island FL 1980 60 25 44:57.5 9:02/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Morgan Kirschten Rockledge FL 304 9 100 1:03:38.8 12:48/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marisa Ricks Cocoa Beach FL 336 14 15 42:03.2 8:28/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paige Murrill Titusville FL 320 15 23 44:38.7 8:59/M
2 Aeryn Avilla Lake Worth FL 376 18 126 1:14:05.5 14:54/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kreily Switzer Indialantic FL 1988 23 17 43:48.8 8:49/M
2 Nicole Davis Cocoa FL 270 23 70 55:08.7 11:06/M
3 Kyla Reader Titusville FL 364 20 74 57:25.7 11:33/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ashley Lawver Patrick AFB FL 1902 27 38 48:58.6 9:51/M
2 Alissa Coates Davenport FL 266 29 56 52:26.7 10:33/M
3 Alexandra Sarno Titusville FL 341 29 78 57:44.8 11:37/M
4 Kate Verret Melbourne Beach FL 349 28 80 57:58.4 11:40/M
5 Sandrea Shank Titusville FL 365 28 86 59:44.6 12:01/M
6 April Ostoski Satellite Beach FL 1992 25 108 1:08:06.3 13:42/M
7 Molly Johnson Titusville FL 397 26 110 1:08:29.2 13:47/M
8 Clarisse Gates Melbourne FL 281 26 116 1:11:04.6 14:18/M
9 Christina Montecillo Titusville FL 311 27 123 1:13:07.0 14:43/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kristen Young Casselberry FL 1325 34 33 47:03.1 9:28/M
2 Nicole Peacock Palm Bay FL 330 30 40 49:08.5 9:53/M
3 Ashley Edens Titusville FL 272 32 51 51:35.7 10:23/M
4 Lilly Arrieta Cocoa FL 253 32 52 51:39.8 10:24/M
5 Jennifer Balserait Merritt Island FL 359 33 62 53:49.3 10:50/M
6 Krysti Dixon Melbourne FL 271 31 66 54:26.9 10:57/M
7 Chelsea White Titusville FL 353 32 68 54:34.6 10:59/M
8 Kasey Hallock Titusville FL 1991 32 76 57:29.4 11:34/M
9 Sarah Rush Mims FL 338 32 129 1:14:41.7 15:02/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tracy Geiger Rockledge FL 282 35 30 46:36.6 9:23/M
2 Nicole Pickering Orlando FL 332 35 44 49:29.1 9:57/M
3 Alysson Lyons Merritt Island FL 309 37 48 50:43.5 10:12/M
4 Chrystal Holaway Melbourne FL 300 37 95 1:02:26.4 12:34/M
5 Kimberly Burk Melbourne FL 262 36 120 1:12:21.2 14:33/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dawn Paquette Cocoa FL 329 40 22 44:36.1 8:58/M
2 Melanie Murphy Saint Cloud FL 319 40 32 46:56.5 9:27/M
3 Laura Morrison Cocoa FL 314 43 50 51:18.3 10:19/M
4 Cecily Speeler Mims FL 345 40 67 54:31.5 10:58/M
5 Karen Nugent Davenport FL 324 41 69 54:37.6 10:59/M
6 Jennifer Hall Saint Cloud FL 293 44 77 57:33.6 11:35/M
7 Jennifer Gorbutt Merritt Island FL 290 44 94 1:02:11.3 12:31/M
8 Jessica Lange Titusville FL 1984 41 99 1:03:35.7 12:48/M
9 Heather Ricks Cocoa Beach FL 335 43 102 1:04:36.2 13:00/M
10 Daniele Shearer Mims FL 1319 44 115 1:10:20.2 14:09/M
11 Yasmin Gonzalez Titusville FL 289 42 117 1:11:15.7 14:20/M
12 Omayra Feliciano Cocoa FL 276 42 118 1:11:41.4 14:25/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michele Longstreet Indialantic FL 308 47 24 44:49.1 9:01/M
2 Hilary Eisbrenner Merritt Island FL 273 49 29 46:32.7 9:22/M
3 Shelley Ray Cocoa FL 334 46 45 49:54.2 10:02/M
4 Marianne Gilley Titusville FL 284 49 59 52:37.6 10:35/M
5 Trisha Germain Geneva FL 361 45 84 58:51.7 11:50/M
6 Jenny Wolverton Cocoa Beach FL 357 45 101 1:04:35.7 13:00/M
7 Angela Chadwick Satellite Beach FL 265 48 105 1:05:13.0 13:07/M
8 Linda Johnson Saint Augustine FL 302 48 114 1:10:17.1 14:08/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary Merritt Merritt Island FL 310 52 28 46:31.7 9:22/M
2 Tracy Smith Rockledge FL 344 50 75 57:26.0 11:33/M
3 Shareen Roupp Merritt Island FL 337 51 87 1:00:08.9 12:06/M
4 Tammy Michonski Cocoa FL 1901 52 91 1:00:47.8 12:14/M
5 Donna Langston Cocoa FL 307 53 93 1:01:10.1 12:18/M
6 Robyn Russell Rockledge FL 339 51 121 1:12:21.8 14:33/M
7 Melissa Thompson Melbourne FL 366 50 130 1:15:14.2 15:08/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marla Tyson Titusville FL 347 55 57 52:32.7 10:34/M
2 Brenda Nelson Cape Canaveral FL 321 58 58 52:35.9 10:35/M
3 Dawn Burley West Palm Beach FL 263 57 61 53:24.3 10:45/M
4 Bonnie Nugent Titusville FL 323 58 79 57:51.8 11:38/M
5 Betsy Ambrose Melbourne Beach FL 252 57 81 57:58.8 11:40/M
6 Lisa Montgomery Merritt Island FL 312 56 103 1:05:07.8 13:06/M
7 Cathy Nichols Merritt Island FL 322 58 104 1:05:08.4 13:06/M
8 Lori Fickett Melbourne FL 279 56 106 1:07:39.9 13:37/M
9 Susan Avilla Lake Worth FL 377 57 133 1:24:04.5 16:55/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paula Herron Merritt Island FL 1981 62 43 49:17.2 9:55/M
2 Betsy Miller Bozeman MT 1989 61 47 50:43.2 10:12/M
3 Marion Oswald Cocoa Beach FL 328 61 64 54:04.2 10:53/M
4 Adina Goldberg Ormond Beach FL 285 60 111 1:08:42.6 13:49/M
5 Deborah Herman Rockledge FL 296 63 119 1:11:56.3 14:28/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dolly Osterhout Schenectady NY 326 65 72 56:35.2 11:23/M
2 Rhonda Howard Titusville FL 301 67 88 1:00:13.3 12:07/M
3 Barbara Dahl Nalcrest FL 269 66 92 1:00:48.5 12:14/M
4 Susan Gertel Orlando FL 283 67 125 1:13:28.9 14:47/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary Ramba Cocoa FL 1917 72 73 56:50.2 11:26/M
2 Susie Koontz Merritt Island FL 1987 73 107 1:07:57.9 13:40/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Willy Moolenaar Indialantic FL 1321 78 85 59:41.3 12:01/M
 

8K Walk

Top

Male

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kenneth Charles Cocoa FL 381 63 1 56:56.1 11:23/M
2 John Bryant "chief Ten Be Tavares FL 380 74 3 1:02:51.6 12:34/M
3 David Farrall Melbourne Beach FL 383 70 5 1:07:14.6 13:27/M
4 Robert Overend Titusville FL 398 57 8 1:15:16.1 15:03/M
5 Craig Welles Orlando FL 401 43 12 1:20:38.9 16:08/M
6 Steven Gertel Orlando FL 385 72 18 1:31:27.5 18:17/M
Top

Female

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maryann Infusino Cocoa Beach FL 387 60 2 1:01:07.3 12:13/M
2 Lisa Farrall Melbourne Beach FL 384 64 4 1:04:44.9 12:57/M
3 Helen McCoy Kwiat Casselberry FL 389 57 6 1:08:32.2 13:42/M
4 Amanda Turkett Melbourne FL 395 35 7 1:12:26.3 14:29/M
5 Robyn Allard Satellite Beach FL 374 58 9 1:15:20.9 15:04/M
6 Dori Coker Titusville FL 382 62 10 1:15:31.2 15:06/M
7 Jennifer Predmore Orlando FL 399 35 11 1:20:37.1 16:07/M
8 Connie Smith Mims FL 393 64 13 1:20:48.8 16:10/M
9 Valerie Morrison Apopka FL 316 54 14 1:22:33.8 16:31/M
10 Pat Brader Cape Canaveral FL 379 68 15 1:27:11.6 17:26/M
11 Angel Askew Titusville FL 375 28 16 1:29:34.6 17:55/M
12 Janet Rooks Merritt Island FL 1995 60 17 1:29:36.1 17:55/M
13 Debi Immel Orlando FL 386 54 19 1:35:22.5 19:04/M
14 Olivia Bednarz Orlando FL 378 28 20 1:35:24.5 19:05/M
15 Mary Schuettler Lorida FL 392 78 21 1:37:14.3 19:27/M
 

2 Mile Run

Top

Male

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lee Kolias Melbourne FL 1024 25 1 12:45.8 6:23/M
2 Richard Speeler Mims FL 1056 11 2 15:06.6 7:33/M
3 Wayne Pickering Orlando FL 1045 48 3 15:07.3 7:34/M
4 Chris Kelly Orlando FL 1023 28 4 15:19.3 7:40/M
5 Robert Speeler Mims FL 1057 44 7 16:10.2 8:05/M
6 Frank Kapr Titusville FL 1121 50 8 16:30.4 8:15/M
7 Devante Washington Fort Mitchell AL 1064 19 9 17:28.4 8:44/M
8 John Harmon Orlando FL 295 56 14 17:53.9 8:57/M
9 William Preston Merritt Island FL 1119 57 15 18:00.1 9:00/M
10 Steven Moses Orlando FL 1036 66 16 18:25.0 9:13/M
11 Lars White Oviedo FL 1067 58 19 18:58.7 9:29/M
12 David Russell Cocoa FL 1051 55 31 22:09.1 11:05/M
13 Noah Murphy Saint Cloud FL 1040 13 34 22:49.3 11:25/M
14 Ronnie Dicandio Cocoa FL 1008 61 36 23:12.2 11:36/M
15 Luke Falkenberg Winter Springs FL 1011 14 38 23:23.7 11:42/M
16 Larry Morgan Titusville FL 1035 69 39 23:29.9 11:45/M
17 Clark Bierma 1125 57 41 23:49.8 11:55/M
18 Anthony McCrumb Battle Creek MI 1033 47 46 25:05.2 12:33/M
19 John Weeks Winter Park FL 1065 61 49 26:28.2 13:14/M
20 Roy Jenks Titusville FL 1022 13 51 26:35.1 13:18/M
21 Keith Korpe Titusville FL 1025 57 52 26:43.2 13:22/M
22 Antwon Battle 631 27 53 26:43.6 13:22/M
23 Larry Tucci Mims FL 1060 70 54 27:35.6 13:48/M
24 Elijah Cerve Melbourne FL 1005 12 55 27:51.9 13:56/M
25 Brian Cerve Melbourne FL 1003 43 56 27:55.8 13:58/M
26 Jason Murrill Titusville FL 1041 42 59 28:22.0 14:11/M
27 Michael Hansen Titusville FL 1015 56 60 28:37.2 14:19/M
28 Travis Lombard Orlando FL 1031 37 62 29:02.4 14:31/M
29 Benjamin Pridgen Saint Cloud FL 1046 16 71 31:55.4 15:58/M
30 Alexander Quintana Melbourne FL 1048 78 72 32:29.2 16:15/M
31 Tim Hunter Titusville FL 1021 41 74 33:48.1 16:54/M
32 Josiah Cerve Melbourne FL 1006 10 78 36:47.6 18:24/M
33 Tom Payne Rockledge FL 1044 50 80 39:36.8 19:48/M
Top

Female

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kara Hedgespeth Melbourne FL 1017 12 5 16:02.3 8:01/M
2 Hannah Vandehei Battle Creek MI 1063 15 6 16:07.4 8:04/M
3 Alexis Mills Titusville FL 1983 14 10 17:41.0 8:51/M
4 Elaine Ferriola Merritt Island FL 277 49 11 17:42.0 8:51/M
5 Samantha Kervin Palm Bay FL 1112 10 12 17:50.3 8:55/M
6 Katie Butler Orlando FL 1001 27 13 17:52.9 8:56/M
7 Shawna Mills Titusville FL 1110 41 17 18:33.9 9:17/M
8 Gale White Oviedo FL 1066 57 18 18:54.9 9:27/M
9 Chelsie Hansen Titusville FL 1014 30 20 19:18.8 9:39/M
10 Tiffany Richter Palm Bay FL 1050 9 21 20:11.3 10:06/M
11 Joann Richter Palm Bay FL 1049 37 22 20:36.0 10:18/M
12 Jasmine Tucker Fort Mitchell AL 1061 41 23 20:51.0 10:26/M
13 Audrey Falkenberg Winter Springs FL 1010 11 24 20:57.1 10:29/M
14 Kerra Sykes Cocoa FL 1058 11 25 21:13.0 10:37/M
15 Autumn Sand Cocoa FL 1053 37 26 21:19.9 10:40/M
16 Lois Dominguez Melbourne FL 1117 55 27 21:26.8 10:43/M
17 Michelle Lamoia Port Orange FL 1026 53 28 21:26.9 10:43/M
18 Jeanne Hockett Sun Prairie WI 1020 65 29 21:50.9 10:55/M
19 Mary Murrill Titusville FL 1043 44 30 21:52.7 10:56/M
20 Wendy Russo Titusville FL 1052 56 32 22:27.0 11:14/M
21 Nancy Jo Massey Titusville FL 1032 57 33 22:41.4 11:21/M
22 Karen Wilson Fort Mitchell AL 1068 62 35 22:51.3 11:26/M
23 Angelique Falkenberg Winter Springs FL 1009 47 37 23:23.2 11:42/M
24 Carolyn McLaughlin New Smyrna Beach FL 1034 62 40 23:30.5 11:45/M
25 Victoria Claypool Titusville FL 1122 23 42 24:13.4 12:07/M
26 Lori Haram Melbourne FL 1016 58 43 24:24.1 12:12/M
27 Michelle Whiteaker Mims FL 1997 23 44 24:51.4 12:26/M
28 Sarah Voigt Winter Springs FL 1113 31 45 24:51.9 12:26/M
29 Kaelyn Murrill Titusville FL 1042 11 47 25:14.7 12:37/M
30 Laura Hathaway 632 59 48 26:09.9 13:05/M
31 Peyton Mulholland Titusville FL 1038 6 50 26:34.8 13:17/M
32 Andrea Butler Titusville FL 1105 47 57 28:01.0 14:01/M
33 Sylvia Faure Melbourne FL 633 59 58 28:19.2 14:10/M
34 Sandra Carter Titusville FL 1002 62 61 28:40.6 14:20/M
35 Riley Lombard Orlando FL 1030 6 63 29:02.8 14:31/M
36 Jennifer Dicandio Cocoa FL 1007 55 64 29:07.7 14:34/M
37 Alexis Lombard Orlando FL 1029 34 65 29:11.4 14:36/M
38 Brenda Lister Cocoa FL 1028 65 66 30:49.6 15:25/M
39 Julie Murphy Saint Cloud FL 1039 11 67 30:53.2 15:27/M
40 Katherine Pridgen Saint Cloud FL 1047 11 68 30:53.5 15:27/M
41 Brenda Tucci Titusville FL 1059 69 69 31:26.6 15:43/M
42 Joni Hilton Cocoa FL 1019 51 70 31:29.5 15:45/M
43 Angela Schwahl Cocoa Beach FL 1054 41 73 33:04.3 16:32/M
44 Angie Preston Merritt Island FL 1990 52 75 34:21.2 17:11/M
45 Rylee Tucker Fort Mitchell AL 1062 19 76 35:12.1 17:36/M
46 Carrie Cerve Melbourne FL 1004 38 77 36:47.5 18:24/M
47 Daisy Heibel Honolulu HI 1018 24 79 39:36.5 19:48/M
 

2 Mile Walk

Top

Male

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Peter Chang Cape Canaveral FL 1109 29 4 29:52.3 14:56/M
2 Jeff Wilson Fort Mitchell AL 1100 62 9 31:32.1 15:46/M
3 Kurt Schueler Milford OH 1095 62 10 32:00.1 16:00/M
4 David Nugent Davenport FL 1093 46 15 32:25.3 16:13/M
5 Steve Hofmeister 634 59 18 33:12.1 16:36/M
6 Gregory Clouser Titusville FL 1079 61 19 33:26.0 16:43/M
7 Terri Abrahamson 1124 64 20 33:28.9 16:44/M
8 Tanner Carreras Cocoa FL 1076 13 21 33:37.7 16:49/M
9 Kai Carreras Cocoa FL 1075 9 22 33:37.7 16:49/M
10 Amehed Carreras Cocoa FL 1073 50 24 33:38.4 16:49/M
11 Brendan Vandehei Battle Creek MI 1099 13 26 34:08.4 17:04/M
12 Bert Eisbrenner Merritt Island FL 1081 46 28 34:55.4 17:28/M
13 Chris Fairey Titusville FL 1108 72 34 36:25.3 18:13/M
Top

Female

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hillary Lynch Titusville FL 1114 45 1 28:02.3 14:01/M
2 Jean Caramanna-Collins Titusville FL 1072 67 2 28:29.1 14:15/M
3 Christiane Wilson Merritt Island FL 1101 62 3 29:38.2 14:49/M
4 Amanda Baltimore Cocoa Beach FL 1103 34 5 29:52.9 14:56/M
5 Linda Scotti Titusville FL 1118 58 6 30:23.4 15:12/M
6 Suzanne Noel-Copeland Titusville FL 1091 52 7 30:23.7 15:12/M
7 Laura Carter Melbourne FL 1107 50 8 31:19.5 15:40/M
8 Jennifer Schueler Milford OH 1094 65 11 32:01.7 16:01/M
9 Karen McChory 636 46 12 32:10.0 16:05/M
10 Mary Folsom Titusville FL 1082 59 13 32:15.8 16:08/M
11 Tammy Young Hudson FL 1102 55 14 32:17.4 16:09/M
12 Jeanne Dorothy Miller Titusville FL 1120 79 16 32:37.0 16:19/M
13 Joyce Hsiung Kissimmee FL 1083 61 17 32:42.1 16:21/M
14 Holly Carreras Cocoa FL 1074 46 23 33:37.8 16:49/M
15 Laura Faulkner Titusville FL 1012 41 25 33:48.8 16:54/M
16 Theresa McCrumb Battle Creek MI 1089 47 27 34:19.5 17:10/M
17 Bridget Crawford New Smyrna Beach FL 1080 32 29 35:11.2 17:36/M
18 Kimber Norris New Smyrna Beach FL 1092 31 30 35:11.4 17:36/M
19 Cheri Koontz Mims FL 1111 54 31 36:03.5 18:02/M
20 Glenda Kelly Cocoa FL 1087 63 32 36:09.5 18:05/M
21 Dottie Allison Cape Canaveral FL 1070 73 33 36:17.5 18:09/M
22 Allyson Jones Titusville FL 1086 59 35 36:30.1 18:15/M
23 Dorothy Clouser Titusville FL 1078 58 36 36:30.9 18:15/M
24 Linda Stullenburger Rockledge FL 1097 53 37 36:47.0 18:24/M
25 Laura Ricci 1123 51 38 36:52.9 18:26/M
26 Lisa Hickman Cape Canaveral FL 1106 49 39 39:32.5 19:46/M
27 Carol Cowgill 635 70 40 40:00.3 20:00/M
28 Sandy Hartman Titusville FL 1104 83 41 40:44.4 20:22/M
29 Tami Hulse Davenport FL 1084 46 42 40:53.3 20:27/M
30 Tracie McGeath Titusville FL 1116 50 43 43:55.2 21:58/M
31 Tina Moro Titusville FL 1115 42 44 43:55.5 21:58/M
32 Jennie Allen Rockledge FL 1069 40 45 1:28:32.5 44:16/M
 

8K Run Clydesdale Philly

Top

Male

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Justin Wells Titusville FL 373 34 1 48:20.1 9:44/M
2 Kenneth Estes Titusville FL 1994 32 4 52:09.0 10:30/M
3 Samuel Kirschten Rockledge FL 370 33 5 1:03:40.4 12:49/M
Top

Female

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amanda Shagena Merritt Island FL 1852 38 2 50:10.1 10:06/M
2 Shelly Robinson Merritt Island FL 371 49 3 51:44.6 10:25/M
3 Faye Blair Titusville FL 258 45 6 1:10:19.3 14:09/M
4 Michelle Tribble Orlando FL 372 55 7 1:14:58.4 15:05/M
5 Jessica Berger Titusville FL 368 40 8 1:15:40.1 15:13/M
6 Brandy Brown Rockledge FL 369 31 9 1:25:56.2 17:17/M