Blueberry 5K

Age Group Results

May 01, 2017


Results By Space Coast Event Management & Timing . sceventmgt.com


Men: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Women: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

Top

Male Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Seamus Chalmers                   Mims  FL               58   20        1        19:11.8      6:11/M
       2    Kaesen Foltyn                     Titusville  FL        342   14        2        20:06.5      6:29/M
       3    Alexander Gutman                  Titusville  FL        121   15        4        20:56.9      6:45/M
Top

Female Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ceal Muldoon                      Cocoa Beach  FL       337   54        3        20:22.8      6:34/M
       2    Mary Kay Steflik                  New Smyrna Beach  F   248   33        5        21:26.2      6:55/M
       3    Stacy Ferner                      New Smyrna Beach  F   101   49        8        21:58.8      7:05/M
Top

Male Master Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Bud Timmons                       Cocoa  FL             264   66       11        22:25.2      7:14/M
Top

Female Master Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nancy Buonanni                    Merritt Island  FL     43   55       10        22:17.8      7:11/M
Top

Male 8 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    David Treder                      Titusville  FL        297    8       28        24:36.0      7:56/M
       2    Lucius Amick                      Rockledge  FL         335    6       74        29:24.1      9:29/M
       3    Everett Cox                       Mims  FL               69    8      116        34:07.6     11:00/M
       4    Grayson Cook                      Titusville  FL         64    7      124        35:01.8     11:18/M
       5    Richard Luck                      Titusville  FL        162    8      248        55:21.7     17:51/M
       6    Eastin Fontaine                   Florida  FL           109    1      249        55:22.1     17:52/M
Top

Female 8 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hannah Shore                      Melbourne  FL         232    5      180        43:57.5     14:11/M
       2    Abigail Shore                     Melbourne  FL         231    5      181        43:58.9     14:11/M
       3    Ansley Dickison                   Orlando  FL            87    6      214        49:43.7     16:02/M
Top

Male 9 to 11

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Max Amick                         Rockledge  FL         336   10       34        24:55.3      8:02/M
       2    Blake Dickison                    Orlando  FL            88   10       84        29:41.2      9:35/M
       3    Jayden Brannen                    Merritt Island  FL    295    9      118        34:14.6     11:03/M
       4    Noah Cook                         Titusville  FL         66   10      123        35:00.7     11:17/M
       5    Case Stevens                      Titusville  FL        249   10      154        39:00.8     12:35/M
       6    Thomas Daniels                    Titusville  FL         80   10      158        39:16.9     12:40/M
       7    Richard Speeler                   Mims  FL              241    9      171        42:00.2     13:33/M
       8    Nikolas Tuner                     Cocoa  FL             346   10      269      1:01:17.7     19:46/M
Top

Female 9 to 11

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Noemi Thibault                    Mims  FL              329   9        79        29:30.4      9:31/M
       2    Kaelynn Hawk                      Mims  FL              300   10       83        29:41.1      9:35/M
       3    Madison Cox                       Mims  FL               70   11      196        46:26.0     14:59/M
       4    Brianna Fontaine                  Florida  FL           107    9      229        53:22.6     17:13/M
       5    Reilly Fitzsimmons                Melbourne  FL         104   10      235        53:50.8     17:22/M
Top

Male 12 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Caleb Tilford                     Titusville  FL        306   12       21        24:08.9      7:47/M
       2    Bryce Ware                        Orlando  FL           278   12       35        24:56.0      8:03/M
       3    Calvin Kirk                       Mims  FL              148   14       64        28:32.2      9:12/M
Top

Female 12 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Adrianne Gutman                   Titusville  FL        120   14       13        22:51.3      7:22/M
       2    Jonna Marie Kirk                  Mims  FL              149   12       65        28:35.3      9:13/M
       3    Hannah Daniels                    Titusville  FL         79   12      197        46:27.2     14:59/M
       4    Jalyn Reid                        Titusville  FL        304   13      208        48:33.2     15:40/M
Top

Male 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Malachi Jones                     Titusville  FL        320   15        6        21:47.3      7:02/M
       2    Quinton Williams                  Florida  FL           287   16       33        24:53.2      8:02/M
       3    Carter Boelke                     Mims  FL               27   18       45        26:34.0      8:34/M
       4    Jacob Settle                      Titusville  FL        223   17       80        29:33.5      9:32/M
       5    Jason Garrett                     Titusville  FL        113   17       95        32:00.9     10:19/M
Top

Female 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hannah Caldwell                   Titusville  FL         46   18       30        24:37.1      7:56/M
       2    Adrianna Singer                   Longwood  FL          235   18       42        26:04.9      8:25/M
       3    Elyza Snodgrass                   Titusville  FL        239   18       96        32:01.0     10:20/M
       4    Palak Shelat                      Titusville  FL        226   15      103        32:50.2     10:35/M
       5    Ashley Chandler                   Florida  FL           286   17      193        45:47.1     14:46/M
       6    Shea Smithson                     Merritt Island  FL    302   16      227        53:07.0     17:08/M
       7    Lexi Matejeck                     Merritt Island  FL    301   16      228        53:07.6     17:08/M
Top

Male 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Cameron Sutton                    Satellite Beach  FL   341   21        7        21:47.5      7:02/M
       2    Tim Flores                        Titusville  FL        106   20      126        35:13.9     11:22/M
       3    Tyler Brewer                      Titusville  FL         35   24      127        35:14.2     11:22/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kari Waivol                       Cocoa  FL             332   23       29        24:36.7      7:56/M
       2    Bianca Langles                    Cocoa  FL             331   20       51        26:58.1      8:42/M
       3    Megan Caldwell                    Titusville  FL         47   23      147        37:49.4     12:12/M
       4    Alyssa Lucas                      Mims  FL              161   23      207        48:30.4     15:39/M
       5    Taylor Porter                     Cocoa  FL             199   22      283      1:02:05.4     20:02/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kevin Guilday                     Orlando  FL           119   26       24        24:29.3      7:54/M
       2    Steven Crouchley                  Melbourne  FL          72   28       27        24:36.0      7:56/M
       3    Ryan Williams                     Titusville  FL        288   28       41        25:54.9      8:21/M
       4    Sean Riherd                       Cocoa  FL             204   26      219        51:25.4     16:35/M
       5    Jason Campbell                    Cocoa  FL              50   28      230        53:29.7     17:15/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Carina Rachow                     Titusville  FL        316   27       67        28:39.5      9:15/M
       2    Chelsie Hansen                    Titusville  FL        305   28       87        29:57.8      9:40/M
       3    Emily Scott                       Charleston  SC        220   27       89        30:10.8      9:44/M
       4    Allyssa Copeland                  Mims  FL               67   27       93        31:23.5     10:07/M
       5    Brooke Shipman                    New Smyrna Beach  F   228   25       99        32:38.7     10:32/M
       6    Christi Tallent                   Titusville  FL        259   27      106        33:00.0     10:39/M
       7    Jenna Rooker                      Cocoa  FL             344   28      108        33:02.0     10:39/M
       8    Kate Buonanni                     Orlando  FL            42   25      115        33:46.3     10:54/M
       9    Aubrey Ackerman                   Cocoa  FL             307   29      134        36:04.8     11:38/M
      10    Ashleigh Schenck                  Rockledge  FL         217   26      146        37:45.0     12:11/M
      11    Aubrey Garnett                    Merritt Island  FL    314   29      150        38:40.5     12:28/M
      12    Shannon Callahan                  Merritt Island  FL     48   25      159        39:17.3     12:40/M
      13    Sarah Nicholson                   Titusville  FL        322   28      166        41:05.0     13:15/M
      14    Chelsea Leach                     Titusville  FL        319   28      187        45:22.1     14:38/M
      15    Kristen Wilson                    Titusville  FL        290   25      267        59:18.6     19:08/M
      16    Cynthia Bass                      Orlando  FL            14   29      276      1:01:44.3     19:55/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Justin Wells                      Titusville  FL        303   32       14        22:58.5      7:25/M
       2    Andrew Oswald                     Mims  FL              186   30       25        24:31.9      7:55/M
       3    Rich Stork                        Titusville  FL        252   31      136        36:24.4     11:45/M
       4    Erik Kosh                         Merritt Island  FL    153   30      162        40:21.0     13:01/M
       5    Lance Keeling                     Mims  FL              147   31      168        41:40.6     13:26/M
       6    Walter Leblanc                    Titusville  FL        156   33      246        55:14.1     17:49/M
       7    Joseph Chaildin                   Orlando  FL            55   32      264        58:30.8     18:52/M
       8    Clinton Cunningham                Merritt Island  FL     73   34      275      1:01:42.6     19:54/M
       9    Michael Rollins                   Titusville  FL        209   34      295      1:15:42.2     24:25/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jaime Stanifer                    Titusville  FL        244   30       22        24:18.6      7:50/M
       2    Terri Edmiston                    Mims  FL               95   34       31        24:43.5      7:58/M
       3    Anne Denn                         Cocoa  FL              84   33       39        25:23.4      8:11/M
       4    Maria Artelli                     Titusville  FL          6   30       46        26:35.6      8:35/M
       5    Katie Owen                        New Smyrna Beach  F   191   33       62        28:20.7      9:08/M
       6    Lauren McNair                     Cocoa  FL             175   34       78        29:29.2      9:31/M
       7    Sonya Timmerman                   Rockledge  FL         263   34       91        30:35.5      9:52/M
       8    Laura Smith                       Satellite Beach  FL   238   33       97        32:17.8     10:25/M
       9    Mariel Steel                      Saint Cloud  FL       246   32      107        33:00.9     10:39/M
      10    Sara Fisher                       Cocoa  FL             102   32      128        35:21.4     11:24/M
      11    Jaqueline Berley                  Titusville  FL         19   34      130        35:29.4     11:27/M
      12    Rachel Demetropoulos              Cocoa  FL              83   32      137        36:27.5     11:45/M
      13    Nicole Schuller                   Cocoa  FL             218   33      152        38:45.2     12:30/M
      14    Jessie Andrews                    Orlando  FL             4   32      160        39:18.1     12:41/M
      15    April Dodge                       Titusville  FL         90   33      176        43:12.1     13:56/M
      16    Dana Herman                       Rockledge  FL         130   34      178        43:22.1     13:59/M
      17    Heather Verik                     Florida  FL           275   32      213        49:36.8     16:00/M
      18    Shannon Chappel                   Titusville  FL         59   34      216        50:07.0     16:10/M
      19    Latonya Holder                    Orlando  FL           334   34      252        57:56.0     18:41/M
      20    Jackie Stevens                    Titusville  FL        250   32      259        58:06.9     18:45/M
      21    Danielle Hiner                    Orlando  FL           136   31      265        58:30.8     18:52/M
      22    Jessica Olds                      Cocoa  FL             185   30      270      1:01:19.1     19:47/M
      23    Anna Dollard                      Titusville  FL         91   30      274      1:01:42.6     19:54/M
      24    Courtney Bartley                  Titusville  FL         13   33      284      1:02:08.5     20:03/M
      25    Autumn Galloway                   Titusville  FL        112   30      285      1:02:19.9     20:06/M
      26    Samantha Fender                   Titusville  FL        100   32      293      1:03:36.8     20:31/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kurt Russell                      Melbourne  FL         312   39       17        23:48.8      7:41/M
       2    Chris Cox                         Mims  FL               68   39       37        24:58.6      8:03/M
       3    Michael Lutter                    Titusville  FL        163   38       66        28:35.3      9:13/M
       4    Heriberto Gonzalez                Melbourne  FL         118   35      231        53:48.7     17:21/M
       5    Jamar Jackson                     Debary  FL            333   35      266        58:33.8     18:53/M
       6    Paul Fender                       Titusville  FL         99   36      292      1:03:15.3     20:24/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Brenna Dornan                     Port Orange  FL       296   39        9        22:07.4      7:08/M
       2    Lora Brannan                      Orlando  FL            33   36       36        24:56.2      8:03/M
       3    Christina Russell                 Melbourne  FL         311   39       38        25:13.6      8:08/M
       4    Christina Cerrato                 Mims  FL              315   36       40        25:30.2      8:14/M
       5    Jeanne Higbie                     Melbourne  FL         133   35       58        27:59.8      9:02/M
       6    Mindy Bachmaier                   Mims  FL                7   38       63        28:27.0      9:11/M
       7    Sarah Taylor                      Mims  FL              261   38       71        29:10.0      9:25/M
       8    Lauren Price                      Cocoa Beach  FL       200   35       77        29:25.6      9:29/M
       9    Kristin Dean                      Viera  FL              81   35       82        29:38.2      9:34/M
      10    Shannon Perry                     Titusville  FL        177   36      100        32:44.0     10:34/M
      11    Kelly Cook                        Titusville  FL         65   36      125        35:06.1     11:19/M
      12    Tara Hart                         Cocoa  FL             125   36      138        36:27.5     11:45/M
      13    Kim Hutchinson                    Florida  FL           141   36      142        36:43.3     11:51/M
      14    Erin Lelle                        Titusville  FL        157   38      151        38:44.7     12:30/M
      15    Cecily Speeler                    Mims  FL              240   38      165        40:44.3     13:08/M
      16    Amanda Batdorf                    Mims  FL               15   37      169        41:52.4     13:30/M
      17    Lindsay Harne                     Mims  FL              122   35      170        41:52.7     13:30/M
      18    Sarah Cox                         Mims  FL               71   36      172        42:04.1     13:34/M
      19    Kelly Taylor-Sandy                Titusville  FL        262   36      173        42:08.2     13:35/M
      20    Rachel Vasquez-Owens              Cocoa  FL             274   37      188        45:25.4     14:39/M
      21    Heather Holic                     Orlando  FL           137   35      191        45:34.9     14:42/M
      22    Lillian Cintron                   Saint Augustine  FL    62   35      198        46:27.3     14:59/M
      23    Amber Barreto                     Pooler  GA             11   36      200        47:06.5     15:12/M
      24    Tiffany Riherd                    Cocoa  FL             205   35      203        48:04.7     15:30/M
      25    Melanie Weber                     Melbourne  FL         280   36      232        53:49.6     17:22/M
      26    Alicia Evans                      Rockledge  FL          96   37      233        53:49.9     17:22/M
      27    Stephanie Fitzsimmons             Melbourne  FL         105   37      234        53:50.6     17:22/M
      28    Deana Pierce                      Cocoa  FL             198   36      242        54:09.9     17:28/M
      29    Denise Fontaine                   Florida  FL           108   35      250        55:22.3     17:52/M
      30    Christina Liles                   Titusville  FL        158   36      278      1:01:45.2     19:55/M
      31    Emily Brown                       Titusville  FL         37   39      290      1:02:48.8     20:15/M
      32    Amanda Howell                     Titusville  FL        138   35      291      1:02:50.6     20:16/M
      33    Trisha Rollins                    Titusville  FL        210   39      294      1:15:38.5     24:24/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Alexander Pandelos                South Daytona  FL     193   44       16        23:41.9      7:38/M
       2    Lacy Taylor                       Mims  FL              260   43       32        24:45.6      7:59/M
       3    Michael Dean                      Viera  FL              82   44       43        26:15.2      8:28/M
       4    Ben Davis                         Orlando  FL           340   40       88        30:08.2      9:43/M
       5    Ron McGrier                       Rockledge  FL         173   40      122        34:58.2     11:17/M
       6    Jeff Shore                        Melbourne  FL         233   41      182        43:59.8     14:11/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Julie Pomerleau                   Mims  FL              330   42       59        28:04.4      9:03/M
       2    Barbara Hawk                      Titusville  FL        299   40       85        29:43.6      9:35/M
       3    Heather Baka                      Rockledge  FL           9   40      101        32:49.4     10:35/M
       4    Jigisha Shelat                    Titusville  FL        225   41      102        32:50.1     10:35/M
       5    Lisa Savary                       Cocoa  FL             214   41      121        34:54.8     11:15/M
       6    Aletha Daniels                    Titusville  FL         77   44      141        36:42.8     11:50/M
       7    Raimonda Mandato                  Merritt Island  FL    165   44      174        42:12.6     13:37/M
       8    Ann Williams                      Florida  FL           285   43      179        43:30.3     14:02/M
       9    PO Dickison                       Orlando  FL            89   44      215        49:45.6     16:03/M
      10    Trinette Mitchell                 Titusville  FL        178   44      244        54:51.2     17:42/M
      11    Angela Mengarel Rist              Cocoa  FL             207   44      271      1:01:19.3     19:47/M
      12    Kristen Turner                    Cocoa  FL             345   40      272      1:01:19.5     19:47/M
      13    Danine Patrick                    Titusville  FL        195   44      273      1:01:32.4     19:51/M
      14    Erika Choplin                     Chuluota  FL           61   40      277      1:01:44.6     19:55/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Richard Boggs                     Sanford  FL            30   48       15        23:35.8      7:36/M
       2    Frank Kapr                        Titusville  FL        146   48       26        24:34.2      7:55/M
       3    Judd Spitzer                      Cocoa Beach  FL       242   47       68        28:44.7      9:16/M
       4    Craig Daniels                     Titusville  FL         78   45       73        29:11.9      9:25/M
       5    John Vangilder                    Melbourne  FL         271   45       90        30:23.4      9:48/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Becky Ahrens                      Mims  FL                2   49       19        23:57.2      7:44/M
       2    Colleen Garces                    Merritt Island  FL    298   47       23        24:28.7      7:54/M
       3    Natasha Alfaya                    Mims  FL                3   49       55        27:49.4      8:58/M
       4    Cathy Rauback                     Merritt Island  FL    202   46       56        27:58.5      9:01/M
       5    Kathy Simonsen                    Titusville  FL        234   49       60        28:08.5      9:05/M
       6    Sammye Johnson                    Rockledge  FL         144   48       81        29:36.1      9:33/M
       7    Michele Wallens                   Ormond Beach  FL      317   47       98        32:33.0     10:30/M
       8    Angel Stewart                     Orlando  FL           251   49      114        33:30.9     10:48/M
       9    Karen Sutton                                            339   47      131        35:42.6     11:31/M
      10    Shannon Mounger                   Titusville  FL        181   46      140        36:39.7     11:49/M
      11    Jeanette Rose                     Merritt Island  FL    212   45      153        38:47.8     12:31/M
      12    Jill Goessel                      Titusville  FL        324   46      210        48:53.3     15:46/M
      13    Susan McCain                      Titusville  FL        169   46      240        54:08.0     17:28/M
      14    Anita Currie                      Titusville  FL         74   48      241        54:09.3     17:28/M
      15    Dodie Arnold                      Cocoa  FL               5   45      243        54:46.4     17:40/M
      16    Deborah Watkins                   Titusville  FL        279   45      251        56:43.1     18:18/M
      17    Page Rochlus                      Melbourne  FL         208   48      263        58:15.1     18:47/M
      18    Andrea Bushy                      Daytona Beach  FL      44   46      287      1:02:26.3     20:08/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Michael Brown                     Port St John  FL       39   51       12        22:36.0      7:17/M
       2    Scott Sutherland                  Rockledge  FL         254   52       52        27:14.2      8:47/M
       3    Robert Palek                      Titusville  FL        192   54       57        27:59.5      9:02/M
       4    Dan Scales                        Port Orange  FL       216   50       69        28:51.6      9:18/M
       5    John Beni                         Titusville  FL         17   53      111        33:23.2     10:46/M
       6    Michael Kutryb                    Titusville  FL        321   52      117        34:07.6     11:00/M
       7    Michael Sitowitz                  Mims  FL              237   52      129        35:26.2     11:26/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Veronica Marren                   Titusville  FL        166   50       44        26:18.7      8:29/M
       2    Elizabeth Singer                  Longwood  FL          236   54       53        27:20.6      8:49/M
       3    Sharon Smith                      Titusville  FL        201   52       70        29:01.1      9:22/M
       4    Kim Pataky                                              327   50       75        29:24.3      9:29/M
       5    Becky Martin                      Titusville  FL        167   53       76        29:24.9      9:29/M
       6    Donna Miller                      Titusville  FL        176   54       86        29:46.2      9:36/M
       7    Shelley Sutherland                Rockledge  FL         255   50      110        33:23.0     10:46/M
       8    Di Beni                           Titusville  FL         16   53      112        33:23.5     10:46/M
       9    Jo Connell                        Titusville  FL         63   53      133        36:03.3     11:38/M
      10    Cheryl Shivel                     Titusville  FL        230   53      135        36:11.9     11:40/M
      11    Lisa Moore                        Merritt Island  FL    180   53      143        36:43.5     11:51/M
      12    Jennie Ward                       Cocoa Beach  FL       277   50      145        37:28.7     12:05/M
      13    Lynne Loufek                      Cocoa Beach  FL       160   54      156        39:05.3     12:36/M
      14    Tammy Hebert                      Titusville  FL        129   50      157        39:14.0     12:39/M
      15    Becky Scales                      Port Orange  FL       215   50      161        40:01.9     12:55/M
      16    Jennifer Boelke                   Mims  FL               28   50      163        40:30.7     13:04/M
      17    Donna Rooker                      Titusville  FL        343   54      167        41:37.0     13:25/M
      18    Jennifer Dicandio                 Cocoa  FL              85   53      192        45:40.8     14:44/M
      19    Lori Duester                      Titusville  FL         93   54      194        46:08.0     14:53/M
      20    Leslie Richards                   Port Orange  FL       203   54      195        46:24.9     14:58/M
      21    Kimberly McCormack                Merritt Island  FL    171   54      205        48:26.8     15:37/M
      22    Debra Caldwell                    Titusville  FL         45   53      209        48:52.4     15:46/M
      23    Catherine Winston                 Merritt Island  FL    313   53      211        49:00.1     15:48/M
      24    Pamela Steel                      Merritt Island  FL    247   54      212        49:01.6     15:49/M
      25    Dawn Campbell                     Cocoa  FL              49   52      239        53:59.5     17:25/M
      26    Holly Hinds                       Titusville  FL        135   53      253        58:02.7     18:43/M
      27    Sheila Hartnett                   Port Orange  FL       127   54      255        58:04.1     18:44/M
      28    Karen Brewer                      Titusville  FL         34   52      260        58:07.1     18:45/M
      29    Susan Gibbs                       Cocoa  FL             115   50      279      1:01:55.4     19:58/M
      30    Margaret Blair                    Mims  FL               23   53      288      1:02:29.7     20:09/M
      31    Nina Trochiano                    Merritt Island  FL    266   53      289      1:02:46.4     20:15/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Greg Griffen                                            326   59       18        23:53.0      7:42/M
       2    Dean Browne                       Merritt Island  FL    323   55       20        24:01.6      7:45/M
       3    Bill Buonanni                     Merritt Island  FL     41   56       49        26:53.3      8:40/M
       4    Robert Baldwin                    Titusville  FL         10   56       50        26:55.0      8:41/M
       5    Paul Duester                      Titusville  FL         94   59      119        34:16.8     11:03/M
       6    Robert Overend                    Titusville  FL        188   55      185        44:19.4     14:18/M
       7    Mike Chappell                     Titusville  FL         60   56      204        48:23.4     15:36/M
       8    Ronnie Dicandio                   Cocoa  FL              86   59      226        53:01.2     17:06/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Marlene White                     Cocoa Beach  FL       282   59       61        28:15.5      9:07/M
       2    Jacqueline Petit                  Cocoa Beach  FL       197   56       72        29:11.7      9:25/M
       3    Ada Landron                       Merritt Island  FL    155   58       92        31:17.0     10:05/M
       4    Debby Settle                      Titusville  FL        222   55      104        32:53.8     10:36/M
       5    Nancy Jo Massey                   Titusville  FL        168   55      105        32:55.9     10:37/M
       6    Sara Griffen                                            325   58      109        33:16.3     10:44/M
       7    Beverly Glenn                     Cocoa  FL             117   55      120        34:41.7     11:11/M
       8    Laurie Chalko                     Satellite Beach  FL    57   58      132        35:42.7     11:31/M
       9    Christine Brown                   Port St John  FL       36   55      139        36:37.8     11:49/M
      10    Kathy Van Metter                  Cocoa Beach  FL       269   58      144        37:24.4     12:04/M
      11    Deborah Hutchinson                Florida  FL           140   59      177        43:17.3     13:58/M
      12    Gail Beyers                       Melbourne  FL          21   57      184        44:15.6     14:16/M
      13    Trudi Widick                      Mims  FL              284   57      189        45:28.5     14:40/M
      14    Charlotte Mack                    Mims  FL              164   59      190        45:29.0     14:40/M
      15    Susan Overend                     Titusville  FL        189   55      199        46:43.7     15:04/M
      16    Maria Odierna                     Titusville  FL        184   58      201        47:23.0     15:17/M
      17    Lynne Rover                       Merritt Island  FL    213   59      202        47:24.7     15:17/M
      18    Jill Brown                        Merritt Island  FL     38   59      206        48:28.1     15:38/M
      19    Janet Rooks                       Merritt Island  FL    211   58      218        50:57.2     16:26/M
      20    Sharon Bishop                     Cocoa  FL              22   57      224        52:59.7     17:05/M
      21    Linda Herrera                     Titusville  FL        132   57      236        53:52.1     17:23/M
      22    Eva Mixco                         Merritt Island  FL    179   59      256        58:04.2     18:44/M
      23    Ginger Wilson                     Titusville  FL        289   59      268        59:21.8     19:09/M
      24    Olga Barrial                      Mims  FL               12   56      280      1:02:02.0     20:01/M
      25    Colleen D                         Rockledge  FL          76   58      281      1:02:02.1     20:01/M
      26    Lori Shindo                       Cocoa  FL             227   59      282      1:02:03.9     20:01/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Billy McMillan                    Titusville  FL        174   61       47        26:43.0      8:37/M
       2    Dick White                        Cocoa Beach  FL       281   64       94        31:42.7     10:14/M
       3    Roy Wolfe                         Melbourne  FL         293   60      262        58:15.0     18:47/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Deborah Herman                    Rockledge  FL         131   61      148        38:11.7     12:19/M
       2    Shannon Johnson                   Titusville  FL        145   64      155        39:01.1     12:35/M
       3    Olivia McGrier                    Rockledge  FL         172   64      183        44:05.7     14:13/M
       4    Sherry Adern                      Mims  FL                1   64      217        50:56.9     16:26/M
       5    Deborah Friedrich                 Titusville  FL        111   64      220        52:14.0     16:51/M
       6    Nancy White                       Mims  FL              283   63      237        53:59.5     17:25/M
       7    Diana Toepfer                     Titusville  FL        265   60      238        53:59.5     17:25/M
       8    Roberta Chaildin                  Cocoa  FL              56   63      245        55:07.8     17:47/M
       9    Liz Young                         Titusville  FL        294   64      247        55:19.3     17:51/M
      10    Deborah Huba                      Cocoa  FL             139   60      257        58:05.7     18:44/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ray Brown                         Melbourne  FL          40   69       54        27:27.8      8:51/M
       2    John Boelke                       Mims  FL               29   67      164        40:33.7     13:05/M
       3    John Vangilder                    Mims  FL              272   67      221        52:15.9     16:51/M
       4    Bernie Stafford                   Cocoa  FL             243   66      225        53:00.6     17:06/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Susan Hill                        New Smyrna Beach  F   134   67      113        33:24.2     10:46/M
       2    Patricia Brader                   Cape Canaveral  FL     32   66      175        42:16.5     13:38/M
       3    Carole Seay                       Titusville  FL        221   66      222        52:16.2     16:52/M
       4    Glenda Vangilder                  Mims  FL              270   67      223        52:17.5     16:52/M
       5    Brenda Doughty                    Cocoa  FL              92   66      286      1:02:20.3     20:06/M
Top

Male 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Gary Castner                      Melbourne  FL          52   71       48        26:51.7      8:40/M
       2    Bob Swann                         Mims  FL              256   74      186        44:28.1     14:21/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Gwen Hughes                       New Smyrna Beach  F   328   71      149        38:38.0     12:28/M
Top

Female 75 to 79

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Carole  Judson                                          338   75      258        58:06.3     18:45/M
Top

Female 80 and Over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sandy Hartman                     Titusville  FL        126   81      254        58:02.8     18:43/M
       2    Ana Maria Overman                 Merritt Island  FL    190   85      261        58:08.8     18:45/M