SPACE COAST MARATHON & HALF MARATHON 
11/27/05 COCOA, FLORIDA    USATF CERTFL03024DL
RACE DIRECTOR: DENISE PIERCY/RUNNING ZONE
RACE TIMING -ALTA VISTA SPORTS; JOHN BOYLE
JBOYLE@ALTAVISTASPORTS.COM for results ?'s
 
OVERALL MALE MARATHON CHAMPION & RUNNERSUP
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Timothy Johnson 40 Clermont FL          2:59:21 2:59:20 1:25:33 1:33:48 2:51:00  
    2 Philip Midler 25 Niceville FL           3:05:44 3:05:43 1:31:46 1:33:58 3:07:00  
    3 Storm Lefelar 38 Ft Lauderdale FL       3:14:53 3:14:52 1:26:20 1:48:33 3:10:00  
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 19
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Brenton Floyd 20 Harrison TN            4:42:24 4:42:19 2:02:51 2:39:34 4:10:00  
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Alejandro Pinedo 26 Longwood FL         3:28:53 3:28:51 1:36:10 1:52:44 3:40:00  
    2 Chris Bougie 26 Lowell IN               4:48:34 4:48:23 2:10:45 2:37:50 4:20:00  
    3 Joe Jacoby 26 Orlando FL                5:18:40 5:18:36 2:01:39 3:17:02 4:05:00  
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Josh Liebman 31 Miami FL                3:57:26 3:57:03 1:57:41 1:59:45          
    2 Robert Maxwell 32 Orlando FL            4:05:25 4:05:15 1:43:29 2:21:56 3:30:00  
    3 Julio Tardaguila 34 Clermont FL         4:09:15 4:09:14 1:37:37 2:31:38          
    4 Scott Laura 30 Daytona Beach FL         4:15:59 4:15:57 1:57:23 2:18:36 3:45:00  
    5 Steven Conahan 34 Jamaica Plain MA      4:21:35 4:21:22 1:57:24 2:24:11 4:00:00  
    6 Thomas Vaughan 34 Port Orange FL        4:39:49 4:39:45 1:48:56 2:50:54 3:30:00  
    7 Thomas Gregory 32 Winter Garden FL      5:39:37 5:39:17 2:38:53 3:00:44 5:00:00  
    8 Bjorn Stylander 33 Orlando FL           6:16:41 6:16:28 2:24:43 3:51:58 5:00:00  
    9 Nick Bolte 32 Kansas City MO                            1:37:06         3:45:00  
   10 Jeremy Schuchert 32 Doswell VA                          2:36:03         4:00:00  
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Jayson Ness 35 S. Daytona FL            3:32:31 3:32:27 1:40:42 1:51:50 3:36:00  
    2 William Pond 37 Longwood FL             3:54:54 3:54:53 1:29:32 2:25:23 3:00:00  
    3 Hernan Garcia 35 Cocoa FL               3:55:19 3:55:11 1:43:25 2:11:55 3:50:00  
    4 Mark Leaning 35 Palm Harbor FL          4:01:00                         4:30:00  
    5 Warren Caputo 36 Melbourne FL           4:01:29 4:01:25 1:44:02 2:17:27 3:30:00  
    6 Louis Chiappetta 38 Ft Meyers FL        4:19:51 4:19:46 2:08:25 2:11:27 4:10:00  
    7 Michael Mc Aneny 36 Vero Beach FL       4:22:48 4:22:44 1:56:37 2:26:11 3:55:00  
    8 Geoffrey Mac Donald 35 Dania Beach FL   4:26:19 4:26:13 1:58:04 2:28:15 4:00:00  
    9 Humberto Caldera 36 Wellington FL       4:45:47 4:45:31 2:14:43 2:31:05 4:25:00  
   10 Marcel Pope 39 Indialantic FL           5:00:50 5:00:27 2:21:19 2:39:31 4:00:00  
   11 Kurt Lee 39 Sarasota FL                 5:09:53 5:09:40 2:02:34 3:07:20 4:00:00  
   12 Scott Snyder 39 Port Orange FL          5:13:20 5:13:06 2:24:14 2:49:06 5:00:00  
   13 Joe Mc Adory 37 Opelika AL              6:48:24 6:48:12 2:51:12 3:57:13 6:25:04  
MALE MASTERS CHAMPION
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Pete Colangelo 46 Merritt Island FL     3:15:56 3:15:56 1:26:13 1:49:43 2:45:00  
MASTERS AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Dan Cochran 43 Titusville FL            3:16:12 3:16:12 1:33:12 1:43:01 3:15:00  
    2 Carl Metzger 41 Ocoee FL                3:30:00 3:29:56 1:38:00 1:52:01 3:30:00  
    3 Bubba Gillis 42 Hilton Head SC          3:31:37 3:31:36 1:40:21 1:51:16 3:20:00  
    4 Daniel Barrett 41 Cocoa FL              3:42:16 3:42:14 1:38:05 2:04:12 3:20:00  
    5 Scott Fitzgerald 44 Fort Myers FL       3:56:11 3:56:09 1:58:02 1:58:09          
    6 Edwin Hortet 40 Wellington FL           4:06:35 4:06:31 1:46:44 2:19:52 3:15:00  
    7 Mickey Ruehs 41 Melbourne FL            4:09:33 4:09:15 2:00:09 2:09:25 4:00:00  
    8 Tom Rech 42 Houston TX                  4:14:52 4:14:49 2:07:32 2:07:21 4:30:00  
    9 Steven Rush 44 Grapevine TX             4:25:10 4:25:06 1:53:23 2:31:48 3:45:00  
   10 Jason Gordon 41 Puyallup WA             4:27:59 4:27:47 2:09:08 2:18:51 4:00:00  
   11 Bruce Werner 43 Temple Terrace FL       4:31:58 4:31:47 1:59:36 2:32:22 4:05:00  
   12 Mike Shupe 41 Melbourne FL              5:08:26 5:08:16 2:24:19 2:44:07 5:00:00  
   13 Benjamin Nieves 42 West Melbourne FL    5:08:44 5:08:28 2:23:28 2:45:17 4:00:00  
   14 Alan Higgins 44 Ocoee FL                5:10:22 5:10:05 2:19:25 2:50:58 4:00:00  
   15 Gerald Gregory 43 Cocoa FL              5:23:41 5:23:32 2:19:28 3:04:13 4:00:00  
   16 Cas Camara 42 Windemere FL              5:24:33 5:24:25 2:35:30 2:49:03 5:00     
   17 Kenneth Morris 44 Memphis TN                            1:59:20         4:00:00  
   18 David Collins 43 Cape Canaveral FL                      2:42:45         4:30:00  
   19 Donald Dyke 44 Melbourne FL                             3:13:54
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 David Griner 47 New Port Richey FL      3:36:20 3:36:13 1:44:39 1:51:42 3:30:00  
    2 Thom Green 45 Powell OH                 3:39:49 3:39:46 1:39:21 2:00:28 3:03:00  
    3 William Archer 47 Port Orange FL        3:58:40 3:58:33 1:52:54 2:05:47 3:50:00  
    4 Dan Thayer 48 Auburn ME                 4:01:08 4:01:05 1:47:13 2:13:56 3:29:00  
    5 Chris Chevalier 45 Lynn Haven FL        4:02:28 4:02:20 1:46:00 2:16:28 3:30:00  
    6 Randy Patrick 48 Orlando FL             4:03:13 4:03:03 1:58:03 2:05:10 3:50:00  
    7 Matt Tippie 49 Kissimmee FL             4:16:44 4:16:36 1:58:04 2:18:40 3:50:00  
    8 David Drescher 46 Doral FL              4:18:25 4:18:09 2:02:31 2:15:55 4:18:00  
    9 Joe Tarantino 49 Louisville OH          4:20:16 4:20:05 1:59:18 2:20:58 4:00:00  
   10 Jorge Rivera 48 Titusville FL           4:24:27 4:24:12 1:55:36 2:28:51 3:45:00  
   11 Arthur Stanger 47 Boca Raton FL         4:39:56 4:39:50 1:50:41 2:49:16 3:10:00  
   12 Mike Toner 46 Orlando FL                4:43:12 4:43:10 1:49:27 2:53:45 4:00:00  
   13 Jeffrey Lyijnen 49 Sterling Heights MI  4:51:02 4:50:46 2:15:23 2:35:39 5:00:00  
   14 Philip Cleveland 49 Palm Bay FL         4:54:52 4:54:37 2:12:24 2:42:28 5:00:00  
   15 Les Sutter 45 Naples FL                 4:55:17 4:55:08 2:12:24 2:42:53 4:58:00  
   16 Rob Wells 46 Atlanta GA                 5:02:44 5:02:34 2:07:29 2:55:15 4:30:00  
   17 Richard Reichert 46 Lake Mary FL        5:17:42 5:17:28 2:23:48 2:53:54 7:00:00  
   18 David Huss 48 Merritt Island FL         5:41:06 5:41:02                 5:00:00  
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Matt Mahoney 50 Melbourne FL            3:26:38 3:26:37 1:39:09 1:47:29 3:19:00  
    2 Peter Lewia 54 Sebring FL               3:50:58 3:50:56 1:48:41 2:02:18 4:00:00  
    3 James Ryder, Sr 52 Redington Bch FL     4:03:45 4:03:40 1:54:45 2:09:01          
    4 Charles Taylor 51 Toronto CN            4:06:21 4:06:11 1:57:53 2:08:29 3:45:00  
    5 Thomas Winkelspecht 52 Melbourne FL     4:28:03 4:27:51 2:10:14 2:17:49 4:30:00  
    6 Mike Nephew 50 Eustis FL                4:48:17 4:48:14 1:56:50 2:51:28 3:55:00  
    7 Don Sgobbo 54 Palm Bay FL               5:08:47 5:08:35 2:15:23 2:53:24 11:30:00 
    8 Danny Mc Knight 54 Rockledge FL                         1:56:39         3:55:00  
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Malcolm Oliver 57 Newport TN            3:41:15 3:41:10 1:42:26 1:58:49 3:30:00  
    2 Samuel Neal 55 East Aurora NY           3:45:51 3:45:48 1:42:52 2:02:59 3:20:00  
    3 David Farrall 57 Melbourne Beach FL     3:51:59 3:51:56 1:49:32 2:02:27 3:45:00  
    4 Wayne Wright 56 Melbourne FL            4:04:32 4:04:28 1:52:03 2:12:29 3:45:00  
    5 Frank Gay 59 Coral Springs FL           4:08:39 4:08:36 1:59:02 2:09:37 3:45:00  
    6 Patrick Fox 57 Titusville FL            4:13:33 4:13:23 2:06:01 2:07:33 3:45:00  
    7 Kenneth Vanslette 56 Daytona Beach FL   4:19:29 4:19:22 1:57:36 2:21:53 3:45:00  
    8 Peter Carlson 56 Eustis FL              4:43:23 4:43:15 2:05:59 2:37:24 4:45:00  
    9 Lee Hinnant 56 Miami FL                 4:52:50 4:52:45 2:19:57 2:32:53 4:45:00  
   10 Abraham Lim 55 Avon Park FL             5:16:06 5:15:47 2:25:13 2:50:54 4:40:00  
   11 Honor Stepp 58 Walled Lake MI                           2:02:09         3:45:00  
   12 Michael Wright 58 West Melbourne FL                     2:29:26         4:30:00  
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Ray Green 64 Tampa FL                   4:14:49 4:14:45 1:51:15 2:23:35 3:50:01  
    2 Harry Hoffman 64 Port Salerno FL        5:03:12 5:03:09 2:22:13 2:41:00 5:00:00  
    3 Chester Kalb Ii 60 Key West FL          5:03:45 5:03:42 2:27:17 2:36:29 4:50:00  
    4 Tony Catanese 63 Melbourne Beach FL     5:05:04 5:04:58 2:08:40 2:56:24 4:00:00  
    5 Phil Little 63 Apopka FL                5:10:21 5:10:03 2:19:25 2:50:57 4:30:00  
    6 Don Lauher 63 Winter Park FL            5:52:30 5:52:23 2:38:17 3:14:14 5:15:00  
    7 Wayne Redoway 62 Indian Harbour Bch FL  6:03:08 6:03:00 2:42:26 3:20:43 5:30:00  
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Albert Miclette 69 Quebec CN            3:52:43 3:52:38 1:46:54 2:05:49 3:36:00  
    2 Juergen Kuhlmey 67 Ft Lauderdale FL     4:38:27 4:38:20 1:58:49 2:39:38 4:15:00  
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Richard Green 71 Echathau NY                            2:15:51                  
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
OVERALL FEMALE MARATHON CHAMPION & RUNNERS-UP
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Kimberly Bruce 42 St Petersburg FL      3:13:28 3:13:27 1:32:20 1:41:09          
    2 Janet Ritchie 25 Melbourne FL           3:23:21 3:23:19 1:36:50 1:46:31 3:15:00  
    3 Jennifer Zajac 33 Akron OH              3:31:46 3:31:41 1:42:26 1:49:21 3:35:00  
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 19
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Paige Lester 19 Valdosta GA             4:27:13 4:27:04 2:05:17 2:21:57 3:45:00  
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Natalia Newcomb 22 Wesley Chapel FL     4:19:06 4:18:53 2:05:30 2:13:37 4:20:00  
    2 Stacy Cintron 22 Athens GA              4:35:30 4:35:21 2:31:02 2:04:28 3:30:47  
    3 Sarah Murray 21 Wheatfield IN           4:48:34 4:48:23 2:10:45 2:37:49 4:03:00  
    4 Michelle Cleveland 20 Palm Bay FL       4:55:07 4:54:52 2:25:46 2:29:22 4:30:00  
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Maria Vasile 27 Melbourne FL            4:08:59 4:08:53 1:55:45 2:13:14 3:45:00  
    2 Kelley Vidulich 28 Chicago IL           4:18:27 4:18:20 2:13:46 2:04:42 4:20:00  
    3 Nicole Tierney 27 Delray Beach FL       4:27:59 4:27:47 2:09:08 2:18:51 4:00:00  
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Amy Scalia 31 Viera FL                  4:02:13 4:02:00 1:55:25 2:06:49 3:50:00  
    2 Amy Dudgeon 33 Orlando FL               4:18:50 4:18:42 1:56:14 2:22:36 4:15:00  
    3 Angela Feldbush 34 Melbourne FL         4:49:55 4:49:44 2:10:42 2:39:14 4:30:00  
    4 Amanda De Seve 32 Melbourne FL          5:12:54 5:12:40 2:21:14 2:51:40 4:30:00  
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Ann Banzet 35 Naples FL                 4:06:55 4:06:46 1:57:43 2:09:13 4:00:00  
    2 Carolyn Mc Kinney 39 Anderson IN        4:10:20 4:10:08 1:58:22 2:11:58 4:15:00  
    3 Dana Ikensaa 36 Mount Dora FL           4:34:32 4:34:25 2:05:57 2:28:36 4:30:00  
    4 Paige Kurtz 39 Indialantic FL           4:50:25 4:50:15 2:20:08 2:30:17 4:50:00  
    5 Andrea Johnson- Lee 39 St. Louis MO     5:07:46 5:07:40 2:16:30 2:51:16 5:00:00  
    6 Michaela Shupe 39 Melbourne FL          5:08:25 5:08:16 2:24:19 2:44:07 6:00:00  
    7 Veronica Sim 38 Palm Bay FL             5:11:17 5:11:13 1:58:38 3:12:39 3:51:00  
    8 Carla Arrigo 36 Clermont FL             5:24:33 5:24:25 2:35:31 2:49:02 5:05     
FEMALE MASTERS CHAMPION
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Helen Cox 42 New Smyrna Bch FL          3:44:10 3:44:06 1:51:11 1:53:00 4:00:00  
MASTERS AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Marcia Strauss 40 Stuart FL             4:14:00 4:13:55 1:55:46 2:18:15 4:15:00  
    2 Andrea Bortner 43 Melbourne Beach FL    4:28:13 4:28:02 2:01:25 2:26:49 4:30:00  
    3 Susan Brookman 44 Alva FL               4:39:02 4:38:49 2:12:03 2:26:59 4:30:00  
    4 Anne Barth 44 Orlando FL                4:48:30 4:48:22 2:16:40 2:31:51 5:15:00  
    5 Sherrad Adams 40 Mishawaka IN           4:49:45 4:49:32 2:16:42 2:33:03 4:44:00  
    6 Carol Burgunder 43 Melbourne FL         5:57:08 5:56:55 2:52:13 3:04:56 6:00:00  
    7 Susan Meier 42 Ponte Vedra Bch FL                       1:52:22         3:40:00  
    8 Dede Henrich 44 Melbourne FL                            1:57:45         2:00:00  
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Kim Graham 45 Melbourne FL              3:49:15 3:49:08 1:51:11 1:58:04 2:00:00  
    2 Donna Kraft 46 London, Ontario CN       4:33:42 4:33:31 2:02:15 2:31:27 4:15:00  
    3 Katie Cumming 46 Winter Park FL         4:48:30 4:48:22 2:16:39 2:31:51 5:00:00  
    4 Robyn Goldstein 46 Lake Mary FL                         2:29:29         4:30:00  
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Debra Ryder 53 Redington Bch FL         4:10:27 4:10:22 1:54:45 2:15:43 4:05:00  
    2 Peggy Whitlock 50 Casselberry FL        5:16:09 5:15:56 2:22:49 2:53:21 4:30:00  
    3 Susie O'connell 53 Melbourne FL         5:36:40 5:36:34 2:33:43 3:02:57 5:00:00  
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
      Christine Merriam 55 Orlando FL                         3:23:42
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 79
Place First    Last     Ag City            St Gun Tim Chip Ti 1sthalf 2ndhalf Predicti 
===== ======================================= ======= ======= ======= ======= ======== 
    1 Pat Dixon 70 Rockledge FL               5:24:20 5:24:11 2:20:15 3:04:05          
RELAY RESULTS
2 PERSON RELAY
Place Tname                     Runner               Runner                              Tot Tim 
===== ========================= ==================== =================================== ======= 
    1 Team Medvetz              Toni Medvetz         Christopher                         3:55:46 
    2 Health Quest              Dale Martin          Craig Rustay                        4:33:18 
4 PERSON RELAY
Place Tname                     Runner               Runner               Runner               Runner               Tot Tim 
===== ========================= ==================== ==================== ==================== ==================== ======= 
    1 Titusville Forerunners    Sarah Guttery        Patti Spoerle        Juan Perez           Greg Aker            3:14:19 
    2 United Space Alliance #2  Marcus Butler        John Fricano         Josh Sulkes          Cara Jevitt          3:19:52 
    3 The Masters               Tina Anderson        Henry Yu             Loran Serwin         Carol Ball           3:26:25 
    4 United Space Alliance #1  Nancy Rowan          George Kirk          Kevin Bryant         Rick Unrue           3:34:09 


About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com